top of page

Jak to działa?

Czy nadruk  jest trwały?

Dzięki technologii UV, wydruki są nie tylko żywe i szczegółowe, ale także odporne na promieniowanie słoneczne, co gwarantuje ich długą trwałość. Obraz utwardzany jest światłem UV w momencie druku, dzięki czemu tworzy cienką, zabezpieczoną powłokę, która od razu odporna jest na zabrudzenia, zarysowania czy blaknięcie.

Druk ścienny można także wykorzystać do ozdabiania ścian czy murów na zewnątrz- tusze utwardzane światłem UV odporne są na warunki atmosferyczne- taką samą technologię wykorzystuje się do druku reklam zewnętrznych, paneli świetlnych i wysokiej jakości banerów.

Jak pielęgnować  nadruk ścienny?

Zadrukowana ściana nie wymaga specjalnego traktowania, ale jak każda powierzchnia wymaga czasem czyszczenia - wystarczy, że powierzchnię zadruku przetrzesz mokrą szmatką. Do większych zabrudzeń możesz użyć zwykłego detergentu. 

Nadruk może zmyć się jeśli użyjesz silnych środków chemicznych dedykowanych do czyszczenia naklejek, napisów, farb itp.

Na utwardzonej promieniami UV powierzchni tworzy  się twarda, odporna powłoka, ale na pewno przegra ze skubaniem narzędziami, uderzaniem twardymi przedmiotami czy długim skrobaniem - obraz jest tak samo odporny na uszkodzenia mechaniczne jak powierzchnia, na której został nadrukowany.

A jeśli mi się  znudzi?

Wystarczy, że powierzchnie druku ściennego pokryjesz 2-3 warstwami zwykłej farby do ścian i już masz gotową powierzchnię do twórczego działania. Jedynie w przypadku nadruku na drewnie może być wymagane delikatne zeszlifowanie powierzchni. Nadruk na szybie lub szkle zdejmiesz używając odpowiedniego do tego detergentu i skrobaczki do szyb.

Zdjęcie WhatsApp 2023-11-20 o 10.34.07_c4ca2906.jpg

Na czym można drukować?

Tynk  Cegła Szkło   Drewno    Kafle ceramiczne  Płyty OSB Materiały
Płótno   Roll-up  Banery    Samochód   Drzwi  Lodówka Obudowy KAŻDA powierzchnia płaska  Mury budynku Bramy garażowe  Tapeta

druk ścienny uv na szkle

Czy są ograniczenia 
w rozmiarze wydruku?

Wysokość

Druk ścienny możliwy jest do wysokości 3m jednak nie ograniczamy się do tego - rozstawiając rusztowanie możemy drukować aż do nieba. Dzięki technologii komputerowej oraz wbudowanym czujnikom możemy zszywać obraz z kilku części i przerwać pracę drukarki ściennej w dowolnym momencie, by rozpocząć ją na kolejnym poziomie lub innego dnia.

Szerokość

Tu możliwości drukarki ściennej są nieograniczone! Drukarka sama porusza się na kołach wzdłuż ściany drukując tak szeroki obraz jak jej zadamy. Jeśli powierzchnia podłoża nie jest równa rozkładamy szyny, po których będzie się poruszać, aby wyeliminować drgania wpływające na płynność obrazu- np. przez łączenia kafli czy nierówny/piaszczysty teren pod murem.

druk ścienny w szkole
druk ścienny grafiki

Elementy ograniczające

Jeśli po bokach powierzchni, na której drukujemy znajdują się elementy graniczące - druga ściana, słup, kolumna, drzewo itp. musimy założyć bezpieczną przestrzeń po bokach 30-40cm, aby nasza drukarka się od tego nie odbiła :) 

Od podłoża, zależnie od jego nierówności oraz zastosowania lub nie szyn - również liczymy 30-40cm odstępu.

Tak samo od ewentualnego sufitu.

__________

Jeśli drukujemy nie na ścianie a innej powierzchni, która nie ma elementów graniczących - wydruk będzie znajdował się na całej powierzchni. 

Drukarka ścienna posiada wbudowane czujniki powierzchniowe dzięki czemu sama na bieżąco dobiera odpowiednią odległość od zadrukowywanej powierzchni - daje to możliwość jednakowego pokrycia nierównych powierzchni jak np. ceglana ściana czy powierzchnie z nieznacznymi ubytkami.

wymiary druku 2.png
wymiar3.png

Ile to kosztuje?

dziewczyna z perłą kwadrat mała_Obszar roboczy 1.png
tubapay kwadrat.png

opcja płatności

miesięcznej

zapytaj o szczegóły
KOSZTY BIORĘ NA SIEBIE :)

we współpracy z 

Aby wycenić Twój pomysł potrzebuję:

  1. informacji o powierzchni pod nadruk w pełnych m2

  2. zdjęcia powierzchni i otoczenia (elementy graniczące i podłoże)

  3. informacji czy będziemy potrzebować dodatkowej platformy lub rusztowania

  4. zdjęcia Twojego pomysłu lub opisu Twojej wizji

  5. adresu pod którym wykonamy nadruk

Możesz także napisać jakim budżetem dysponujesz a ja przygotuję ofertę, która się w nim zmieści.

cennik

Jak przygotować ścianę?

Powierzchnie pod zadruk drukarką ścienną UV nie wymagają specjalnego przygotowania.

Jednak jeśli chcesz wydłużyć trwałość obrazu to nie może odpadać z niej tynk, oczyść ją też z ewentualnych zapyleń.

Aby nie uszkodzić drukarki, która pracuje bardzo blisko powierzchni -> usuń wystające elementy takie jak kontakty, półki czy zawieszki pod obrazy.

Nie musisz zabezpieczać innych powierzchni - drukarka nie chlapie i nie generuje absolutnie żadnego zanieczyszczenia.

Po nadruku składam drukarkę i sobie jadę a Ty możesz śmiało nawet przytulać się do ściany :) Nadruk ścienny wysycha zanim każdy fragment ukaże się naszym oczom.

Ja do pracy na miejscu potrzebuję jedynie dostępu do zwykłego gniazdka z prądem.

Nie mam pomysłu 
- pomożesz?

Wystarczy, że powiesz mi co lubisz, jaki chcesz osiągnąć efekt/klimat a ja zaprojektuję coś specjalnie dla Ciebie. Do dyspozycji mamy także banki zdjęć a także moje- i mojego zespołu- umiejętności malarstwa cyfrowego oraz projektowania graficznego.

Jeśli planujesz nadruk ścienny nie w domu a w swojej firmie - wyślij mi swój brand a ja podpowiem jak możemy go najlepiej pokazać na Twoich ścianach.

Zajrzyj też do zakładki DRUKARNIA i zobacz w czym jeszcze mogę Ci pomóc.

_________________

Jeśli zdecydujesz się na współpracę wykonam dla Ciebie wizualizacje, abyś wiedział czego się spodziewać.

Nie drukuję natomiast prac/pomysłów inny twórców, którzy posiadają wyłączne prawa do danego wzoru. W takim wypadku musimy uzyskać licencję lub potraktować go jako inspirację, na podstawie której stworzymy Twój indywidualny projekt.

Zdjęcie WhatsApp 2023-10-27 o 21.42.00_891d63de.jpg
bottom of page